Kutudan nöbetçi eczaneleri görmek istediğiniz ilçeyi seçiniz.
IPSALAIPSALA

Gelişmiş Arama

BELEDİYE’DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TIP BAYRAMI YEMEĞİ


İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla 15 Mart Çarşamba akşamı düzenlenen yemekte sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

Kategori  Kategori : Haber ve Duyurular
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 324
Tarih  Tarih : 17 Mart 2017, 01:06

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla  15 Mart Çarşamba akşamı düzenlenen yemekte sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

Mehmet Kerman “Bizlerin her zaman zor anında,sıkıntılı anında,hastalandığında,başımız ağrıdığında,evlatlarımızı sıkıntılı olduğu günlerde bir anne şefkati ve baba sıcaklığında bizlere hizmet eden çok kıymetli doktorlarım,hemşirelerim,çalışan dostlarım her zaman kötü günümüzde,zor anlarımızda yanımızda oldunuz. Sene de bir de olsa 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle sizleri bu akşam burada görmekten mutluluk duyuyorum.
Tabi,ben ilçemizle ilgili sağlıkla ilgili birkaç cümle söyledikten sonra daha fazla sözü uzatmak istemiyorum.Bizim ilçemizde hastanemizin,halk sağlığımızın olmasında büyük emeği geçen sağlık bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nu unutamayız.
O’nun ilçemiz için yaptığı hizmetler gerçekten de takdire şayan hizmetler.Ve  görev yaptığımız zamandan bu zamana kadar her zaman bizim yanımızda olmuş,ilçemizden hiçbir zaman desteğini esirgememiş,hatta bizim seçilmemiz esnasında bu çocuğa kefil oluyorum oyunuzu verin sizi mahcup etmeyecek dediğinden dolayı  görevlerimizde bu güne kadar da her zaman bize desteğini vermiştir.Ve daha ilk günden geldiğimiz gibi,yine Bakanımızın yardımı ve desteğiyle ilçemizin hemen girişinde devlet hastanemizin temelini attık.
Gerçekten de biraz uzun oldu.Şuana kadar çoktan bitmiş,hizmete başlamış olması gerekirken maalesef 2015 yılındaki krizden bu yatırımlarda etkilendi.2015 krizi dediğim kriz nedir?İşte o günlerden 7 Haziran’da yapılmış seçimlere tek başına hükümet seçilmedi.Ve hükümet kurulma aşamasında ekonomi de sıkıntıya girdi.Yatırımcılar sıkıntıya girdi.Bankalar yatırımcılara vermiş olduğu desteği geriye isteyince,bu paralar da ödenmeyince bu hizmetleri yapan ihaleleri alan firmalar çok büyük sıkıntılar yaşadılar.Ve bununla ilgili hastanemiz olsun,ilçemize yapmış olduğumuz öğrenci yurdumuz olsun şuanda sıkıntılı durumdalar. Allah nasip kısmet ederse geçte olsa devletin işi yarım kalmaz.İşte şuanda örneğini yaşadığımız öğrenci yurdumuz yeniden kaldığı yerden ihalesi yapıldı.Allahın izniyle bu eğitim ve öğretim yılına yetiştirilecek.Şuan da hızlı bir şekilde çalışmaları devam ediyor.
“SAĞLIK TURİZMİ DE İPSALA’DA OLACAK”
Bizleri ilgilendiriyor,sizleri ilgilendiriyor ondan  dolayı bu güzel haberi burada sizlerle paylaşmak istiyorum,daha basına sızmadan. Allah’ın izniyle şuanda İpsala’mızda kaplıca suyunun aranması için ruhsat alınması gerekiyordu. Bizler, meclis üyelerimizin yardımı ve desteğiyle bizler İpsala’da Kaplıca suyunu inşallah arayacağız. Bununla ilgili ruhsatımızda sayın Valimizin önünde. Vali Bey’den Kaplıca için arama için almamız gereken ruhsatı alacağız.Bu da bölgemizi Allahın izniyle  sağlıklı yaşam için,sağlıklı yaşamak için Kaplıca suları çok önemli rol almakta,sağlık turizmi de İpsala’mızda olacak.Bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın.Bunun olacağına da inanıyorum.Çok değerli arkadaşlarımız,bizler yine Kapucu mahallesinde çok güzel hastane görünümlü bir sağlık  ocağı yaptık.Gerçekleştirdik ve hizmete açıldı.Bizler bununla ilgili bu bölgenin iyileştirilmesi ve yollarınızın yapılması çevre düzenlemelerinin yapılması için Edirne’deki Sağlık İl Müdürümüz Muhsin Bey’le görüşmelerimiz devam ediyor.Geçenlerde ilçemize gelmişti.Ve Allahın izniyle de buranın açılışını yapamamıştık. Hava şartları,15 Temmuz olayları bu vesileyle ben inşallah Muhsin Bey’le yaptığımız görüşme sonucunda Kapucu mahallesindeki halk sağlığımızın açılışını yapacağız. İlçemize çok güzel bir hizmet kazandırıldığını düşünüyorum. Bize kızanlar,darılananlar,gücenenler olmuştur,kenara gitti diye.Biz gerçekten de bu gün için,bu günü düşünmüyoruz geleceğimizi düşünüyoruz.Çocuklarımızın,torunlarımızın geleceğini düşünüyoruz.Ve bu güne göre hareket etmiyoruz.30 yıl sonrasına,20 yıl sonrasına hizmet edecek şekilde kapasitesi daha yüksek daha modern işler düşünüyoruz.
Bundan dolayı belki bu gün halk sağlığımız uzak gibi görünse de bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın bir gün gelecek diyecekler ki iyi ki buraya olmuş.
Tabi bunun ilk alışması biraz zordur,kolay değil.Uzun zamandan beri çarşı içerisinde artık bu gün ekonomide gelişmeler oluyor.Bakkal dükkanı gibi değil artık gross marketler var,süper marketler var.Bizde artık o görüntüden  kendimize alıyoruz.Yaptığımız halk sağlığımız gross marketler görünümünde kaliteli bir hizmet veriyor.
Diyetisyene varana kadar güzel hizmetler oluyor vatandaşlarımıza.Tabi sağlığımızla ilgili problemlerimiz her geçen gün azalmakta aynı zamanda sağlıkla ilgili eskiden olduğu gibi kuyruklar,gece yarılarına kadar buralardan faydanmak için birkaç gün önceden sabah namazında kuyruğa girenler oluyordu.Bu günleri unutmadık.Şimdi artık hükümetimizin desteğiyle sağlıkta reform oldu.
Ve artık internet ortamından vatandaşlarımız  hiç beklemeden verilen randevu saatin de,hiç beklemeden istediği doktoru seçme haklarına sahip olmaktadır.Bu bizim için Türk halkı için,vatandaşlarımız için inanılmaz bir reform niteliğinde bir çalışmadır.Bu işlemleri getirenlerden Allah razı olsun.
 Bunun yanında sizler çok fedakar insanlarsınız,hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde bırakın hastaları,hastane meydanlarında beklemeyi artık doktorlar hastanın ayağına gidiyor.Diyaliz hastalarımız önceden ne zahmetler çekerlerdi.Ve günlerce sıra beklerlerdi.Şimdi hastalar evlerinden araçlarla alınarak,hastanın ayağına kadar hizmet gidiyor.Evde bakım hizmetleri oluyor.Burda da sizlere çok iş düşüyor.Ve ben bu yolda çalışan dostlarımıza,arkadaşlarımıza Allah yardımcı olsun diliyorum.
Kerman, konuşmasını yemeğe katılan sağlıkçıların Tıp Bayramını kutlayarak bitirdi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Esra Cevher  yaptığı  konuşmada Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın Tıp Bayramı münasebetiyle düzenlemiş olduğu yemekten memnun olduğunu belirterek.“Başkanımıza bizim için böyle bir şey düşündüğü için teşekkür ediyorum”dedi.

İLK DEFA BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ TIP BAYRAMI DOLAYISIYLA BİZLERİ MİSAFİR EDİYOR

Keşan ve İpsala Devlet Hastanelerinin baş hekimi Op.Dr.Nurettin Alparslan yaptığı konuşmada “32 yıldır hem Trakya bölgesinde çalışıyorum.İlk defa bir belediye başkanımız tıp bayramı dolayısıyla bizleri misafir ediyor.Kendisine çok teşekkür ediyoruz.Hem Keşan’da hem İpsala’da yeni hastaneler yapılıyor.Belediye başkanımızın söylediği gibi müteahhit  sorunlarımız var.Keşan’da %95,İpsala’da %80-85 oranında yapılmıştır.Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki,devletin işi yarım kalmaz.Devletimiz güçlüdür,iradesi güçlüdür.Ben İpsala Belediye Başkanımıza,misafirlere  ve tüm arkadaşlara bu toplantıdan dolayı çok teşekkür ediyorum.Tıp bayramı kutlu olsun”dedi.Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Haber ve Duyurular

En Çok Okunan Haberler

İpsala Belediyesi | www.ipsala.bel.tr | 2009 | Mydesign