Kutudan nöbetçi eczaneleri görmek istediğiniz ilçeyi seçiniz.
IPSALAIPSALA

Gelişmiş Arama

700 FİDAN DAHA...

İpsala Kaymakamlığı ve resmi kurumlar tarafından fidan dikimleri devam ediyor.

Kategori  Kategori : Haber ve Duyurular
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1370
Tarih  Tarih : 08 Nisan 2010, 19:09

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

John Deere yanında bulunan yeşil alana 700 adet fidan dikildi.

Keşan Orman Fidanlığı’nın İpsala Kaymakamlığı’na tahsis etmiş olduğu servi, mavi servi, çınar, diş budak ve kızılçam cinsi fidan dikimi 8 Nisan Perşembe günü gerçekleştirildi. Fidan dikimine Kaymakamımız Mehmet Ali GÜRBÜZ, Belediye Başkanımız Mehmet KARAGÖZ, Tabur Komutanımız Piyade Yarbay Osman AKDENİZ, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Baki DENİZ, İlçe Emniyet Müdürümüz Fahrettin SOYDAN, İlçe Tarım Müdürümüz Akif Şaban GÜNDÜZ, İlçe Ziraat Odası Başkanımız Yusuf TUNCA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun ERDEM, ilköğretim okullarından karma öğrenci grupları ve öğretmenler, tabura ait askerler ve yerel basın mensuplarımız katıldı.

Keşan Orman Fidanlığı, Fidanlık Mühendisi Özlem ÖZMEN 700 adet fidanın çevreyi güzelleştirmek, yeşillendirmek ve daha önce dikilmiş olan kızılçam fidanlarının devamını sağlamak amacıyla kaymakamlığa tahsis edildiğini bildirerek “Ağaçlarımı ben size emanet ediyorum. Bundan sonra onlara bakmak ve onları korumak size düşüyor.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Dursun ERDEM “ Buradaki amaç fidan sevgisini aşılamak. Bunun için çocuklarımızı bu organizasyona kattık. Askeriye ile işbirliği içerisinde Tabur Komutanımız, İlçe Tarım ve bütün daire amirlerimiz, İpsala halkını da işin içine katarak böyle bir fidan dikimi gerçekleştirdik. Bundan sonra önemli olan bu fidanların sağlıklı yetiştirilmesini ve korunmasını sağlamak.” dedi.

Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Tüm fidanların dikilmesinden sonra Kaymakamımız Mehmet Ali GÜRBÜZ “Sene başından bu yana 3000’i aşkın fidanımız vardı. Bunun 2000’ini önce ilçe merkezinde bulunan şehir stadı çevresine daha sonra Sultan Beldesi akabinde Esetçe Beldesine diktik. Geri kalan kısmını da bu bölgelere dikmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızı da bu işin içine katarak fidan, orman ve ağaç sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Fidanları korumayı ve bundan sonra fidanların daha uzun ömürlü olmaları temenni ile fidan dikimine katkıda bulunan herkese ve bize ev sahipliği yapan John Deere Bayii Sahibi Tuncay ÖREN’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanımız Mehmet KARAGÖZ “İpsala’da güzel bir günü yaşıyoruz. Özellikle ağaç dikimi döneminin son günlerine geldiğimiz bu günlerde, ilçemizde okulların, resmi kurumların, sivil toplum örgütlerinin katılımlarıyla bölgemizdeki ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Bir ilçe yöneticisi olarak bundan mutluluk duyuyorum. Yemyeşil, güzel bir İpsala’da yaşamak, İpsala’da yaşayan insanları böyle güzellikler ile buluşturmak bize mutluluk veriyor. Bu anlamda bugün benim için çok önemli. Bu güzelliklerin devamını diliyorum. Bütün fidan dikimine katılımda bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Haber ve Duyurular

En Çok Okunan Haberler

İpsala Belediyesi | www.ipsala.bel.tr | 2009 | Mydesign