Salı
Parçalı Bulutlu
18°C | 30°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
19°C | 31°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
17°C | 32°C

İPSALA ÇİFTE BAYRAM KUTLADI

İPSALA ÇİFTE BAYRAM KUTLADI

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni bugün saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

İpsala Kaymakamı Ali Uysal, 1.Hudut Tabur Komutanı P.Binbaşı Volkan Karaaslan, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ve siyasi parti temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı P.Teğmen Mehmet Ali Tosun yaptı.

Tosun konuşmasında şunları ifade etti, “Bugün bu toprakların hakiki ve sonsuza kadar tek sahibi olan Yüce Türk Milleti’nin ve kahraman Türk Ordusu’nun bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının tüm dünyaya gösterildiği, yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, Türk birlik ve beraberliğinin, kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği ve öğretildiği gündür.

Bu zafer,Türk yurdunun bağrına dayanan hançerin, milletçe sökülerek, özgürlük ve onurumuzu yok etmek isteyen düşman güçlerinin dize getiriliş destanıdır.” 

Konuşmanın ardından, folklor ekibi gösteri sundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları askeri geçit töreni ile sona erdi.

PROTOKOL ÇİFTE BAYRAM KUTLADI

İpsala Kaymakamı Ali Uysal, 1.Hudut Tabur Komutanı P.Binbaşı Volkan Karaaslan, ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve yaklaşan Kurban Bayramı’nı kutladı.


Copyrigt © 2017 İpsala Belediyesi - Web Tasarım: KASA Reklam Ajansı