Pazartesi
Parçalı Bulutlu
0°C | 15°C
Salı
Parçalı Bulutlu
1°C | 14°C
Çarşamba
Az Bulutlu
2°C | 14°C

İPSALA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İPSALA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İPSALA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İpsala Yeni Gazete’nin 12 Ocak Cuma günkü sayısında Şaban Tereci  3 yıl önce İpsala’ya gelerek, yatırım amaçlı arazi alarak ilçemizde cam fabrikasını kurmak istediklerini ancak 2 yılı aşkın bir süre beklemelerine ve çeşitli başvurularına rağmen, ruhsat işlemi için yasal sürecin bir türlü tamamlanmadığını, yatırımcının önünün açılmadığı  açıklamalarında bulunarak kamuoyuna yanlış beyanatlar vermiştir.

Belediye Başkanımız  Sayın Mehmet Kerman ve Belediye Meclis Üyeleri bu konuyla ilgili 2017 Temmuz ayında ortak bir basın açıklamasında da durumu açıklamışlardır.

Şaban Tereci isimli vatandaş ilçemizin Fatih Mahallesi’nde  tarla satın almıştır. Eski ismiyle Ahırköy olan mahallemiz, referandum sonucu belediyemize katılarak Fatih Mahallesi ismini almıştır. Burada henüz imar çalışmaları başlamadığından dolayı burada bulunan yerler tarla vasfındadır.Ve İpsala’nın imar planı dışında olduğundan dolayı da Şaban Tereci’nin yerine hukuken ruhsat verme olanağı yoktur.

 Şaban Tereci tarla satın almadan önce imar durumu hakkında Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden bilgi almamıştır. İmarlı olmayan bu yere Şaban Tereci fabrika yapmak için bizden ruhsat istemektedir. Böyle bir yere bizim ruhsat vermemiz suçtur. Tarla satın alan her vatandaşa imarsız yere fabrika ruhsatı verilebilir mi? Bu yazıyı yazanlar bir düşünsün?  Çünkü, bu kez neden yasal olmayan yere ruhsat verdiniz diye yazarlar.

 Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman İmar sınırları içerisinde  yapılacak her işletme ve fabrika için ruhsat işlemlerini kendi eliyle yapacağının sözünü vermiştir ve bunun örneğini de göstermiştir. Bugüne kadar gelen hiçbir yatırımcıyı geri çevirmemiştir.

Belediye Başkanlığımız istihdamı arttırmak ve dışa göçü önlemek için tüm gücüyle çalışmaktadır. Yakın bir zamanda 500 Kişi istihdam edecek tekstil fabrikasının yer teslimini yaptık.Allah nasip kısmet ederse 6 ay sonra da açılışı planlanmaktadır. Yine İpsala’nın organize sanayi bölgesi olması için çalışmalara başladık.

Şaban Tereci yıllardır ruhsat verilmediğinden dolayı asılsız iddialarla mağdur edebiyatı yaparak kamuoyunu meşgul etmektedir.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.


Copyrigt © 2017 İpsala Belediyesi - Web Tasarım: KASA Reklam Ajansı