Perşembe
Parçalı Bulutlu
2°C | 13°C
Cuma
Hafif Yağmur
3°C | 14°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
4°C | 12°C

BELEDİYEDEKİ TAŞERON PERSONELLERİN KADRO İŞLEMLERİ BAŞLADI

BELEDİYEDEKİ TAŞERON PERSONELLERİN KADRO İŞLEMLERİ BAŞLADI696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 24/12/2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından yerel yönetimlerde çalışan taşeron personelin  sürekli işçi kadrolarına geçirilme işlemlerine başlandı.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Yeni yıla 2 gün kala ailelerinizle birlikte gerçekleştirdiğimiz akşam yemeği toplantısında birkaç sevinci birlikte yaşadık. Yeni yılı karşılamak eski yılı uğurlamak için aynı zamanda da ilçemize kazandırdığımız birkaç tane yeni araçların alınması aynı zamanda da taşeron işçilerin kadroya alınması yönünde sizlere müjdeli haberleri verdik. Bunun sevincini, mutluluğunu İnşallah sizlerle birlikte yaşayacağız.

Tabi ki sizler, uzun zamandan beri taşeron firmalarda işçi olarak çalışmaktasınız. Her çalışan işçinin belli yerlerde, belli görevleri var. Ama taşeron firmalar ihaleyi kaybederse, bununla birlikte bir takım haklarınız da kayboluyor ya da sıkıntıya giriyor. Ve bununla ilgili bir takım haklardan mahrum olma söz konusu. İşte, çalıştığınız zaman, çalışma esnasında hak ettiğiniz bir takım hakları taşeron firma bıraktığı zaman onlardan alma hakları da sıkıntıya giriyor.  Bu sefer belediyeler ile sizler sıkıntıya giriyorsunuz. 

Bu konuya başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok ilgi ve alaka gösterdi. Ve taşeron işçilerle ilgili bir yasa çıkartarak taşeron işçiye ve taşeron firmalara son verdi. Ve burada çalışması gereken işçilerimizin artık kadroya alınarak, resmi kurumlarda, belediyelerde çalışmasına karar verdi.

 Bu konuyla sizlerin adına öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Julide Sarıeroğlu’na  çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bu işin mimarı. Bu konuda sizlerin haklarını ve daha iyi şartlarda olmanızı sağladı. Ve gelecekle ilgili bir takım endişelerinizi ortadan kaldırdı.” dedi.

İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Fatih Uzun, İş ve Meslek Danışmanı Zeynep Eygül, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Kerem Akdağ, İpsala Belediyesi'nde görev yapan taşeron personele kadroya geçiş süreci hakkında bilgi verdi. 

Daha sonra, İşçiler yetkililere sürekli işçi kadrolarına başvuru formlarını teslim ettiler.


Fotoğraf & Haber: Gökhan ERKENCopyrigt © 2017 İpsala Belediyesi - Web Tasarım: KASA Reklam Ajansı