Perşembe
Parçalı Bulutlu
2°C | 13°C
Cuma
Hafif Yağmur
3°C | 14°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
4°C | 12°C

BAŞKAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

BAŞKAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle dün, Keşan ve İpsala’da çalışan gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek, 4 yıllık çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.


İpsala-Keşan kara yolu üzerinde bulunan Kaya Çiftliği’nde gerçekleştirilen ve saat 10.00’da başlayan toplantıda konuşan Kerman, sözlerinin başında özellikle yerel basının önemine dikkat çekti.


Kendisinin de gazetecilik mesleğinin içinden gelen biri olarak bu işin ne kadar zor oluğunu bildiğini kaydeden Mehmet Kerman, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü cani gönülden kutluyorum. Herhangi bir nedenle bugün bizlerle beraber olamayan diğer gazeteci arkadaşlarımızın da günü kutlu olsun. Ayrıca aramızdan ayrılan merhum gazetecilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


“GAZETECİLER ÇOK ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYOR”


Gazetecilik konusunda çok hassas konular olduğunu, bunların en başında da gazetecinin tarafsız olması geldiğini belirten Kerman, “Ben bu işin bölgemizde adaletli bir şekilde yapıldığına inanıyorum. Bölgenin siyasi, kültürel yapısının ve bölge ile ilgili olarak yapılan çalışmaların halka sunulmasında çok önemli bir görev üstleniyor. Yapılan hizmetler halka ve çevreye gazeteciler sayesinde aktarılıyor.” diye konuştu.


4 YILDA YAPTIKLARI…


Sözlerinin devamında, göreve geldiği günden başlayarak bugüne kadar yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Mehmet Kerman, önce doğal gaz çalışmalarına değindi. İpsala’ya doğal gaz verilmesine engel durumda olan bir mahkeme süreci olduğunu ancak bunun önceki günlerde sonuçlandığını belirten Kerman, İpsalalıların Ocak ayı içinde doğal gaz kullanılmaya başlayacaklarını müjdeledi.


Mehmet Kerman, bugüne kadar yaptığı hizmetlere ilişkin şu bilgileri verdi: “İpsala TOKİ Konutları’nı 1,5 yıl gibi kısa bir süre içinde bitirerek halkımızın kullanımına sunduk. İpsala Devlet Hastanesi kısa bir süre içinde hizmete girecek. Öğrenci yurdunun kabul işlemi bitti. İkinci eğitim öğretim döneminde öğrenci alabilecek. İnşaat işi bitti. İçersinin düzenlenmesi ve malzemelerinin giderilmesi gerekiyor. En kötü ihtimalle 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete girecek. Atatürk Ortaokulunun temeli atıldı. 2018 yılı içersinde bitirilecek. Bu okul ilçemizdeki en büyük devlet yatırımlarından biri olacak. Kültür hizmetlerinde kullanılmak üzere 30 kişilik bir otobüs aldık. Ayrıca yeni bir greyder aldık. Göreve başladığım günden bugüne kadar İpsala Belediyesine 36 adet sıfır araç kazandırdık. İpsala Meydanı’na saat kulesi yaptırdık. İlçemizin simgesi haline geldi. İpsala’nın giriş ve çıkış noktalarına kapı yaptırdık. Sadece 2017 yılı içinde 16 kilometre asfalt yaptık. Ana caddelerde ve alt yapının bittiği yerlerde asfalt çalışmalarımız bitti. Kilitli taş uygulamalarımız devam edecek. Kilitli taşları aldık, ustalık ihalesini yaptık. Lisanslı depoculuğun temelini geçtiğimiz günlerde attık. 20 bin ton kapasiteli depo için önümüzdeki günlerde halkımızın da katılımıyla temel atma töreni düzenleyeceğiz. Önümüzdeki Nisan ayı içinde hizmete girmesi planlanıyor. Yetişmezse en geç Haziran ayı içinde faaliyet geçecek. Bu lisanlı depo yapacağımız arsanın yanında bulunan bir yeri Petek Tekstil AŞ.’ye ihale usulü ile sattık. Bin kişinin istihdam edileceği bir yatırım yapacaklar. Haziran ayı içinde inşaatı bitirecekler. Şu anda 4 aşamada olan kaplıca suyu projesini İpsala’ya kazandırıp halkımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki Şubat ayında arama ve sondaj çalışmalarına başlayacağız. İpsala’da sağlık turizmini başlatacağız. Kaplıca suyunu bölgemizdeki seracılığın gelişmesine ve kalkınmasına neden olacak.  İpsala için hayal olan organize sanayiyi kurmak için çalışmalara başladık. Bu konuda belediye meclisi olarak toplanıp bir bölgeyi organize sanayi bölgesi olarak ilan edeceğiz. Buradaki verimsiz ve tarıma elverişli olmayan toprakları tespit edip hak sahipleri ile takas yoluna gideceğiz. Organize sanayi bölgesinde 20 dönüm arazisini alacağımız kişilere, İpsala Belediyesine ait olan ovada bulunan çeltik arazilerimizden 10 dönüm vereceğiz. Böylelikle halkımızın herhangi bir hak kaybı olmayacak. Bu konuda Malkara Organize Sanayi Bölgesi projesini hazırlayan mühendis bize yardımcı oluyor. Ayrıca Ankara’ya da gidip bu konuyla ilgili bakanlarımızla görüştük. Bize her konuda destek vereceklerini söylediler, projeyi hazırlamamızı istediler. İpsala göç veren değil, göç alan ilçe olacak.”


Kerman’ın açıklamalarının ardından toplantı bir süre daha sohbet şeklinde devam etti.


Daha sonra tesisin bahçesinde hep beraber hatıra fotoğrafı çektirildi.

Copyrigt © 2017 İpsala Belediyesi - Web Tasarım: KASA Reklam Ajansı