Pazartesi
Parçalı Bulutlu
0°C | 15°C
Salı
Parçalı Bulutlu
1°C | 14°C
Çarşamba
Az Bulutlu
2°C | 14°C

Başkanın Özgeçmişi

         Başkanın Özgeçmişi

2009 ve 2014 yılı yerel seçimlerinde İpsala Belediye Başkanlığına partisi tarafından aday gösterildi.

İpsala Devlet Hastanesi’ni modern çağa yakışır bir şekilde yeniden dizayn ettirdi. İpsala Anadolu Lisesi’nin açılmasını, İpsala-Enez karayolunun yapılmasını, İpsala’nın doğal gazdan faydalanması için vana bırakılmasını, İpsala gümrük kapısı yolunun ışıklandırılmasına katkı sağladı. İpsala için hayati önem taşıyan Meslek Yüksekokulunun İpsala’ya kazandırılmasına yardımcı oldu. Bugün yaklaşık 1000 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatları ile 192 adet Roman konutlarını İpsala’ya kazandırdı. Hamzadere Barajı çalışmalarını bizzat yerinde takip etti.


İpsala’da iki kere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı defalarca kez bakanları ağırlamanın onurunu teşkilatı ile hep birlikte yaşadı.

Siyasete aktif olarak Adalet ve Kalkınma Partisinde başladı.31 Mart 2005 tarihinde, o dönemdeki teşkilat başkanı Hayati Yazıcı tarafından atanarak İpsala İlçe Teşkilatı’nı oluşturdu. 19 Şubat 2006 tarihinde İpsala 2. Olağan Kongresi’nde yeniden İlçe Başkanı olarak seçildi.
İlçe başkanlığı görevinde bulunduğu süre içerisinde dönemin Maliye Bakanı Kemal UNAKITAN ve Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet BUDAK’ın desteği ile yaklaşık 1200 İpsalalı vatandaşımızın faydalandığı 304 konutluk TOKİ projesini hayata geçirdi.

İpsala’da ikamet etmekte olup, ilçede üç adet akaryakıt istasyonu, likidgaz tüp bayiliği, Bosch beyaz eşya bayiliği, pirinç fabrikası, yerel gazete ve çiftçilik işini yapan Mehmet KERMAN Kermanoğulları Gıd. Mad.Pet. Ür. İth. İhr. Tic.Ltd. Şti.’nin sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır.

Mehmet KERMAN Trakya Üniversitesi elektrik bölümünden iş hayatına atılması nedeniyle ayrıldı. Askerlik görevini 1988 yılında Siirt ilinde tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

15 Aralık 1963 tarihinde İpsala’nın Sarıcaali köyünde doğdu. İlkokulu Sarıcaali köyü İlkokulu’nda, ortaokulu Kırklareli Pehlivanköy’de, Pehlivanköy Ortaokulu’nda, liseyi Keşan’da Keşan Lisesi’nde tamamladı.

30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı seçildi.Copyrigt © 2017 İpsala Belediyesi - Web Tasarım: KASA Reklam Ajansı